9. 5. 2018

Bitcoin a měnový monopol státu

Že by stát nevydával a nespravoval peníze je pro běžného člověka naprosto nepředstavitelné. Zkuste se někoho ve svém okolí zeptat, zda by si dovedl představit nabídku peněz jinou než státní. Garantuji vám, že 99% lidí vás bude považovat za cvoka.


Současná generace lidí nic jiného nezažila.V podstatě si nic jiného neumí představit. Jsou odkojeni představou, že zlý trh by je okradl a tak měnu musí spravovat výhradně stát. Jsou odkojeni představou, že mírná inflace měny je prospěšná a úkol státu (prostřednictvím centrální banky) znehodnocovat měnu je správný.Normální člověk to bere jako správnou a neměnnou věc. Jako něco o čem se nediskutuje a bylo tu vždycky. Stokrát omletý nesmysl se stal zákonem. Pokusy o nabourání měnového monopolu státu byly vždy státem samotným zašlapány.

Proto vznikl systém, který technicky a ani zákony nelze zastavit. Lze ho jen více či méně přibrzdit. Proto vznikl bitcoin. Vznikl systém bez centrálního bodu. V praxi uvidíme, které platidlo si lidé vyberou – inflační (státní měny) či neinflační (bitcoin apod.).

Aktivum, které se zhodnocuje mají lidé tendenci držet. Podle mě to ale neznamená, že by s ním lidé neplatili. Jen si více rozmyslí co si koupí. To bude mít nejspíš dopad i na produkční strukturu společnosti. Protiinflační aktiva nebudou produkována v takovém měřítku. Budou mít totiž větší konkurenci ve formě nových peněz, nové měny.

A bitcoin není žádný teoretický koncept. Je to skoro 10 let ověřená měna a platební systém. A že jde do tuhého potvrzuje i šéf Deutche bank.

JFB, 9.5.2018

Originálně zveřejněno na Facebooku dne 24.3.2018

2 komentáře:

 1. Objevte eToro, největší sociální investiční síť na světě, kde 1,000,000y klientů vydělávají kopírováním obchodních rozhodnutí našich nejlepších obchodníků.

  Výměna kdekoli Váš čas je peníze. Obchodujte na počítači, tabletu a mobilu

  Otevřené obchody na eToro - 227,651,647

  OdpovědětVymazat
 2. Doporučím každému, kdo hledá obchodní úvěr, Le_Meridianovi, který mi pomohl s úvěrem na čtyři miliony USD na spuštění mého podniku Quilting a bylo to rychlé. Mohou financovat až do výše 900.000.000.000 dolarů (devět set milionů dolarů) v každém regionu světa, pokud je možné zaručit na projektech 1,9% ROI. Proces byl rychlý a bezpečný. Rozhodně to byla pozitivní zkušenost. Vyhněte se podvodníkům a kontaktujte Le_Meridian Funding Service On. info@lemeridianfds.com WhatsApp ... + 19893943740. pokud hledáte obchodní úvěr, díky.
  Leslie,

  OdpovědětVymazat